Ako zabaliť objemnejšie zásielky? Kľúčová je veľkosť úložných krabíc

3 min čítania 03 mája 2024

Prevádzkujete e-shop? Potom viete, že balenie objemnejších zásielok vie potrápiť. Je však dôležité chrániť pred poškodením počas prepravy a so správne zabaleným balíkom pomocou vhodnej krabice sa aj ľahšie manipuluje.

Pri balení väčších zásielok sa nezaobídete bez tejto trojice:

  • Úložné krabice: K dispozícii sú v širokej škále rozmerov a materiálov, od lepenky až po odolný plast. Pre ťažké predmety sa odporúča vybrať krabice s dvojitými stenami a dnom.
  • Europalety: Nemali by chýbať v žiadnom sklade. Vďaka štandardnej konštrukcii a rozmerom europaliet ich môžete ihneď odovzdať prepravnej spoločnosti.
  • Lepiaca páska: Je nevyhnutná na zabezpečenie krabíc. V prípade ťažkých balíkov odporúčame použiť polypropylénovú (PP) lepiacu pásku – disponuje mimoriadnou pevnosťou a odolnosťou proti roztrhnutiu.

Ako vybrať materiál krabíc

Kartónová krabica je štandardom – a určite s ňou neurobíte chybu. Ak hľadáte ešte odolnejšie riešenie, najmä na skladovanie tovaru, môžete siahnuť po kontajneroch z preglejky, drevených paletových rámoch alebo plastových boxoch a euro prepravkách.

Prispôsobte rozmery krabice europaletám

Pri výbere krabice je dôležité zohľadniť rozmery výrobku, ktorý chcete zabaliť. Krabica by mala mať vhodnú veľkosť, aby sa do nej výrobok bez problémov zmestil, ale zároveň by nemala byť zbytočne objemná, aby sa neplytvalo miestom.

RAJA tip: Užitočnou pomôckou je vyhľadávač krabíc podľa zvoleného rozmeru.

Pri balení veľkého množstva výrobkov na palete zohráva dôležitú úlohu, aby rozmery paliet a krabíc zodpovedali. V e-shope preto nájdete špeciálnu kategóriu s názvom „skladacie krabice na palety“. Ich výhodou je, že ich môžete ukladať na paletu vedľa seba a ani jeden kus nebude presahovať.

Ako správne zabaliť väčšiu zásielku alebo paletu?

  • Krabice s krehkými predmetmi vyložte dostatočnou výstelkou, ktorá ochráni výrobky a zabráni preliačeniu balíka.
  • Balík oblepte baliacou páskou na klope a na spojoch. Na zvýšenie pevnosti môžete páskou oblepiť aj okraje balíka.
  • Ak prepravujete plnú paletu, uistite sa, že balíky nikde neprevísajú.
  • Krabice upevnite na paletu pomocou strečovej fólie alebo pásky.
  • Ťažší tovar umiestnite dole a do stredu.

Nešetrite na kvalite krabíc a pásky

Balenie a preprava väčších nákladov nemusí predstavovať problém. S krabicami správnej veľkosti vyrobenými z kvalitných materiálov, v kombinácii s polypropylénovou lepiacou páskou a dôkladným balením sa aj objemnejšie zásielky dostanú bezpečne na miesto určenia.

najlepších kategórií