Ako bezpečne zabaliť obraz?

3 min čítania 21 decembra 2023

Kvalitné balenie obrazu je dôležitým krokom pri jeho prenose či skladovaní. To platí najmä v prípade, že ide o jedinečný kúsok umenia, ktorý si vyžaduje špeciálnu starostlivosť a ochranu. V tomto článku sa pozrieme na to, ako vybrať správnu fóliu a tiež na to, ako pomocou nej obraz zabaliť tak, aby bol jeho transport bezpečný a bezproblémový.

Správny výber fólie je kľúčom k úspechu

Aby bolo všetko v súlade s bezpečnosťou a ochranou, dôležitý je správny výber fólie. Ideálnu voľbu pre menšie a stredné obrazy predstavuje strečová fólia, ktorá poskytuje produktu tesný obal. Ten obraz dokáže ochrániť pred prachom, vlhkosťou a ďalšími vonkajšími vplyvmi.

Pri väčších obrazoch by ste mali investovať do napínacej fólie, ktorá je pevnejšia a obraz ochráni o niečo viac.

Ak balíte viac obrazov alebo ide o väčšie formáty, odporúčame tiež efektívne využiť palety. Obraz na ňu stačí správne uložiť a uistiť sa, že sa nehýbe. Obrazy na palete potom stačí obaliť kvalitnou fóliou, aby počas transportu držali na svojom mieste.

Obzvlášť pozornosť by ste mali venovať rohom obrazov, ktoré sú náchylné na poškodenie. Tu môžu pomôcť klasické ochranné rohy na obrazy.

Okrem okrajov je dôležitý aj samotný obraz, ktorý dokáže ochrániť klasická bublinková fólia. Mala by byť vyrobený z odolného polyetylénu, vďaka čomu bude obraz v bezpečí aj pred vlhkosťou a nečistotami.

Obrazy ochráni aj kartón

Medzi samozrejmosti pri balení patrí aj kartónová ochrana. Ak potrebujete zabaliť iba jeden obraz, vašou pravou rukou budú krabice s praktickými rozmermi. Pri výbere rozmerov však myslite na to, že kým obraz do krabice vložíte, ešte ho zabalíte do fólie, v dôsledku čoho budete možno potrebovať o niečo väčšiu krabicu.

V prípade, že posielate viac obrazov v jednej zásielke, výborným pomocníkom sú klasické kartónové krabice vo väčších rozmeroch, pri ktorých však berte do úvahy to, že jednotlivé obrazy je ešte potrebné dostatočne oddeliť.

Ako vidíte, kvalitné zabalenie obrazu nie je žiadna veda, no mali by ste mu venovať dostatok pozornosti, aby produkt k adresátovi prišiel v čo najlepšom stave. Vďaka tipom, s ktorými ste sa zoznámili vyššie, zvládnete odosielanie obrazov ako profesionál a nebudete sa musieť strachovať, že sa počas prepravy poškodia.

najlepších kategórií