Nákupná horúčka BLACK FRIDAY

2 min čítania 27 novembra 2019

Tak je to tu … Black Friday! A už tento piatok! Ale čo to vlastne znamená a kde sa vzal?

Black Friday čiže Čierny piatok je marketingová akcia prevzatá z USA. Považuje sa za začiatok predvianočných nákupov a dá sa povedať, že pre mnohých nakupujúcich je to naozajstný sviatok zliav.

V posledných rokoch sa Black Friday nevzťahuje len na posledný piatkový deň v novembri, ale niektoré e-shopy a kamenné obchody majú Čierny piatok aj celý november!

Čierny piatok v číslach

Prieskum vykonaný portálom Black-Friday.Global v roku 2018 ukázal, že až 94% opýtaných Slovákov vie čo to Black Friday je. Nárast predajov počas Black Friday až o 666% oproti bežnému dňu. Priemerný Slovák plánuje minúť na Black Friday 203€. Priemerná zľava v slovenských e-shopoch sa pohybuje okolo 53%.

Štatistika slovenského Black Friday

Nakupujú Slováci viac z pohodlia domova alebo v nákupných centrách?

Väčšina spotrebiteľov bude nakupovať aj v online obchodoch, aj v kamenných predajniach (63%), zvyšok bude nakupovať buď iba v kamenných predajniach (16%) alebo iba v internetových obchodoch (21%).

Dajte si ale pozor pri nákupoch. Niektorí vás môžu pekne napáliť! Pozrite sa pár dní vopred na tovar, ktorý si plánujete kúpiť a uvidíte, či sa cena výrazne zmení alebo nie. Môžete tiež využiť rôznych porovnávačov tovaru.

Ale čo taká novinka ako Cyber ​​Monday?

Cyber Monday

V slovenčine prekladané ako Kyber-pondelok. Cyber ​​Monday bol vytvorený marketingovými spoločnosťami, aby sa zvýšil predaj cez e-shopy. Tento sviatok sme mohli zaznamenať cca pred 2 rokmi. Tento rok Cyber ​​Monday iste uvidíte už u viac e-shopov.

My v RAJA nestrácame čas a sme na nákupnú horúčku pripravení! Nezabudnite tiež odoberať náš newsletter, kde sa včas všetko dozviete!

 

Zdroj: https://black-friday.global/sk-sk/

najlepších kategórií