Baliace stroje, zariadenia a nástroje pre e-commerce

4 min čítania 06 marca 2023

Používanie baliacich strojov výrazne urýchľuje proces balenia, čo z neho robí nákladovo efektívnejšie riešenie ako ručné plnenie obalov. Spoločnosť RAJA, líder na európskom trhu s obalmi, pomáha podnikom zvyšovať produktivitu a znižovať prepravné náklady pomocou profesionálnych baliacich systémov. Baliace stroje umožňujú rýchlo a jednoducho pripraviť správne množstvo náplne.

Prečo používať automatické baliace stroje?

Aby sa zásielka dostala k príjemcovi neporušená, musí byť riadne chránená. Na tento účel sa používajú rôzne typy výplní balíkov. Chránia obsah balíka v rôznej miere a v niektorých prípadoch sa ich musí použiť veľké množstvo. Na druhej strane moderné a výkonné baliace stroje umožňujú rýchlu výrobu náplne, čo šetrí čas a peniaze. Najlepším riešením je vybaviť dielňu špeciálnym systémom na samotnú výrobu výplní.

Na vyplnenie dutín v zásielkach sa najčastejšie používajú vzduchové výplne a bublinkové fólie. Chránia tovar pred nárazmi a posunutím počas prepravy. Internetový obchod vybavený baliacim systémom má efektívnejší, úspornejší a ekologickejší proces balenia.

Baliace systémy

Spoločnosť RAJA ponúka 2 typy baliacich systémov – systém plnenia papierom a systém plnenia vzduchom.

Papier je jedným z najekologickejších plnív a poskytuje vynikajúcu ochranu výrobku. Ako výplň sa používa drvený papier alebo strojovo vyrobené papierové rohože. Tenší papier je vhodný na stabilizáciu ľahkých a málo krehkých výrobkov, zatiaľ čo hrubo stlačené papierové podložky sa používajú na ochranu veľkých a ťažkých výrobkov, najmä tých s ostrými hranami.

Spoločnosť RAJA ponúka tieto baliace zariadenia: FillPak M, PadPak Compact, WrapPak Protector, Geami WrapPak, RanPak Guardian, PadPak LC, FillPak TT, FillPak TT Cutter, PadPak Senior, PadPak Junior a FillPak SL a k nim zodpovedajúci papier.

Vzduchový plniaci systém je najefektívnejšie a najpraktickejšie riešenie na trhu. Ide o zariadenia, ktoré vytvárajú vzduchové vankúše s malými alebo veľkými bublinami. Veľmi rýchlo sa spúšťajú a zahrievajú, takže takýto baliaci systém je pripravený na použitie v priebehu niekoľkých sekúnd. Sú kompaktné a tiché, takže ich možno ľahko integrovať do každej baliacej stanice. Programujú sa cez Bluetooth. Ďalšie príslušenstvo je k dispozícii na požiadanie (pedále, kontajner, výsuvný stabilizátor kolies, súprava na údržbu). Spoločnosť RAJA ponúka aj spotrebný materiál.

Takéto zariadenia umožňujú výrobu náplní na mieru. Týmto spôsobom možno optimalizovať skladovací priestor – spotrebný materiál tvorí 1 % vzduchom plnených vankúšov. Tieto výplne sú šetrné k životnému prostrediu a chránia výrobky počas prepravy – sú vyrobené z odolnej fólie. Podniky si nemusia stroj kupovať, ale môžu si ho prenajať, takže nemusia investovať žiadne ďalšie prostriedky. Spoločnosť RAJA ponúka aj popredajný servis. Tieto baliace systémy sú ideálne pre veľké obchody.

Spoločnosť RAJA ponúka tieto typy strojov Fill Teck: Fill Teck 400, Fill-Air Rocket, New Air I B Flex, NewAir IN Nano, Air First a príslušné fólie.

Stroje, zariadenia a príslušenstvo na balenie

Okrem plniacich zariadení ponúka spoločnosť RAJA aj baliace nástroje:

– ručné dávkovače pásky

– elektronické dávkovače pásky

– stroje na uzatváranie vriec

– poloautomatické páskovacie stroje na páskovanie PP páskou

– obaly zo strečovej fólie

– strečový film

Balenie so strečovou fóliou

Spoločnosť RAJA ponúka aj profesionálne stroje pre strečové fólie. Používajú sa na rýchle balenie balíkov. Sú veľmi efektívne – v porovnaní s ručným balením ušetria až 75 % času, pretože zabalenie jedného balíka trvá približne 15 sekúnd. K dispozícii sú manuálne a automatické verzie a poloautomatická verzia. K dispozícii sú aj aplikátory lepiacej pásky a držiaky fólie. Poloautomatické baliace stroje sú intuitívne – všetky funkcie nájdete na elektronickom ovládacom paneli. Sú vybavené fotobunkou, ktorá zisťuje výšku nákladu. Môžu mať hlavu M (napínanie fólie mechanickou brzdou) alebo hlavu LP (motorizovaný napínací systém).

najlepších kategórií