Skladovacie zásobníky a prepravky – ktoré si vybrať?

4 min čítania 06 marca 2023

Aby sklad fungoval efektívne, musí byť správne vybavený nielen skladovým zariadením, ako sú vozíky, regály a baliace stoly, ale aj užitočným príslušenstvom a skladovacími kontajnermi. Spoločnosť RAJA ponúka kompletné skladové vybavenie, ktoré je užitočné aj pre obchody, maloobchodné sklady a iné podobné zariadenia. K dispozícii je široký sortiment kontajnerov, skladovacích boxov, dielenských kontajnerov, skladovacích boxov atď.

Vybavenie skladu

Kompletné vybavenie skladu zahŕňa: skladovacie vozíky, skladový nábytok (regály, pracovné a baliace stoly, plošiny a stoličky na sloních nohách, modulárne baliace stanice…), potrebné príslušenstvo (nože, nožnice, váhy, odmerky) a tiež skladovacie kontajnery.

Skladovacie kontajnery a zásobníky

Spoločnosť RAJA ponúka široký sortiment dielenských a skladovacích kontajnerov. K dispozícii sú tieto typy kontajnerov:

– vyrobené z lepenky (ekologický variant)

– plastové

– Europrepravky

– nádoby s krytom

– skladacie kontajnery

– transparentné

kontajnery s mriežkou

Použitie a výhody skladovacích kontajnerov

Lepenkové kontajnery sú veľmi praktické – predná časť kontajnera je nižšia ako zadná, čo uľahčuje ich uchopenie. Sú veľmi pevné, pretože sú vyrobené z trojvrstvovej lepenky a kraftového papiera. Tieto kontajnery sa dodávajú v plochých baleniach, takže v sklade nezaberajú veľa miesta a dajú sa rýchlo zmontovať. Nemajú veko a na prednej strane je nápis, takže identifikácia obsahu je jednoduchá. Možno ich použiť na uskladnenie mnohých vecí, okrem veľmi ťažkých predmetov.

Skladací policový zásobník z kartónu

Skladacie zásobníky sú veľmi priestranné, pevné a odolné. Majú nižšiu prednú časť na ľahšie uchopenie. Sú odolné voči vode, mastnote, chemikáliám, zmenám teploty, mechanickému poškodeniu a nárazom. Dodávajú sa v plochých baleniach, aby sa ušetril priestor. Možno ich použiť na uskladnenie rôznych predmetov, a to aj v nepriaznivých podmienkach.

Plastové skladovacie nádoby sú vyrobené z lesklého polypropylénu. Sú robustné a objemné, odolné voči drveniu, škodlivým účinkom tukov, kyselín a teplotným zmenám. Možno ich použiť na skladovanie stohovateľných predmetov, pretože nádoby sú stohovateľné.

Plastový úložný zásobník

Europrepravky sa vyznačujú tým, že dokonale zapadajú do všetkých ostatných euroboxov na paletizáciu. Ľahko sa s nimi manipuluje, pretože majú rukoväte (otvorené alebo zatvorené). Sú stohovateľné a odolné voči zmenám teploty. Ploché hrany a tvrdé dno umožňujú optimálne využitie dostupného priestoru.

Skladovacie nádoby s krytom sú veľmi praktické a možno ich uzavrieť tesnením, ktoré zaručuje účinnú ochranu. Môžu byť označené na viacerých miestach. Možno ich tiež stohovať a ukladať na seba.

Skladovacie boxy Schoeller Allibert sú veľmi robustné. Sú to bezpečné kontajnery, pretože sklopné veko pevne uzatvára obsah pred prachom, nečistotami, mechanickým poškodením a krádežou. Sú ideálne na paletizáciu – spĺňajú európske normy. Vďaka ergonomickým rukovätiam sa s nimi ľahko manipuluje. Predná strana je plochá, takže sa môžu používať na dopravných pásoch alebo iných automatických dopravníkoch. Majú priestor na samolepiacu etiketu na identifikáciu výrobkov. Okrem toho sú odolné voči veľkým teplotným zmenám.

Univerzálny stohovateľný box

Priehľadné úložné nádoby sú veľmi praktické – umožňujú rýchlu identifikáciu obsahu, takže sú užitočné tam, kde je dôležité, aby boli veci vo vnútri viditeľné. Vďaka stabilnej a plochej základni sú vhodné na stohovanie. Sú vyrobené z odolného polypropylénu. Obchod ponúka aj priehľadné nádoby s držadlami na pohodlnú manipuláciu.

najlepších kategórií