Skupina RAJA podpísala akvizičnú zmluvu so spoločnosťou AURELIUS a preberá tak spoločnosť Viking a jej pobočky Office Depot Europe

4 min čítania 29 novembra 2021

Spoločnosť RAJA GROUP, popredný európsky distribútor obalov a vybavenia pre firmy oznamuje, že uzavrela dohodu so spoločnosťou AURELIUS o akvizícii obchodných aktivít spoločnosti Viking vrátane ich prevádzok Office Depot Europe v siedmich európskych krajinách: Veľkej Británii, Írsku, Nemecku, Švajčiarsku, Rakúsku, Holandsku a Belgicku. Spoločnosť Viking, ikonická značka v e-commerce portfóliu firmy Office Depot Europe, je významným európskym hráčom v B2B distribúcii kancelárskych potrieb a nábytku. Firma zamestnáva približne 1500 ľudí a generuje príjmy takmer 500 miliónov EUR.

RAJA Group urýchľuje svoj európsky rozvoj

RAJA Group, ktorá pôsobí v 18 európskych krajinách a zamestnáva 3000 ľudí, je popredným európskym distribútorom obalov. Vďaka akvizícii spoločností JPG, Mondoloffice a Kalamazoo v roku 2019 sa stala tiež významným hráčom na trhu kancelárskych potrieb a nábytku. Zamýšľaná akvizícia je súčasťou stratégie plánovaného rastu, rozširovania zákazníckej základne a diverzifikácie produktov a umožní spoločnosti RAJA Group významne posilniť jej pozíciu a geografické pokrytie na európskom trhu.

„Akvizícia predstavuje veľkú strategickú príležitosť na posilnenie našej pozície v Európe, najmä týchto siedmich krajinách, kde už pôsobíme s dcérskymi spoločnosťami skupiny RAJA. Akvizíciou významne posilníme prítomnosť RAJA Group na lokálnych trhoch a splnenie našich ambícií na trhu kancelárskych potrieb a vybavenia. Akvizícia je dokonale v súlade s našou strategickou víziou stať sa globálnym partnerom európskych spoločností od start-upov až po veľké nadnárodné spoločnosti a posilní naše partnerstvo s celosvetovo známymi značkami“, vyhlásila Danièle Kapel-Marcovici, generálna riaditeľka skupiny RAJA.

Viking, hlavný hráč v oblasti kancelárskych potrieb a vybavenia

Spoločnosť Viking, založená v USA v roku 1960, vstúpila na európsky trh v roku 1990, najprv vo Veľkej Británii a potom rozšírila svoju činnosť po celej Európe. Vďaka vyspelým technikám marketingového katalógu priniesla spoločnosť revolúciu v distribúcii kancelárskych potrieb. Spoločnosť Viking, ktorá prišla s konceptom „fanatického zákazníckeho servisu“ si vďaka vysokej úrovni zákazníckych služieb vybudovala lojalitu zákazníkov a povedomie o značke. Spoločnosť Viking, ktorú získala spoločnosť Office Depot v roku 1998 a neskôr ju prevzal AURELIUS v roku 2017, je dnes významným hráčom na trhu kancelárskych potrieb a vybavení pracovísk.

Obe prevzaté spoločnosti so sídlom v holandskom Venlo obsluhujú 1,2 milióna zákazníkov v Európe a majú dve veľké distribučné centrá v nemeckom Großostheime a britskom Leicestri. Táto významná akvizícia umožní skupine RAJA v budúcich rokoch ďalší rast a pevnú základňu pre rozvoj ďalšej činnosti v Európe. Skupine umožní obslúžiť viac ako 2,2 milióna zákazníkov v Európe a dosiahnuť obrat 1,6 miliardy EUR.

„Viking má viac ako tridsaťročnú skúsenosť pôsobenia v Európe a výborne rozumie potrebám a očakávaniam svojich zákazníkov. Zamestnanci spoločnosti Viking a skupiny RAJA zdieľajú hodnoty podnikateľského ducha a kultúry zákazníckych služieb, vďaka ktorým sme dosiahli úspech. Využitím nášho know-how na rozvoj medzinárodných zákazníkov a našej schopnosti implementovať synergie v oblasti nákupu, marketingu a predaja, spoločne s JPG, Mondoloffice a Kalamazoo a dcérskymi spoločnosťami skupiny RAJA, znovu dosiahneme ziskovosť a rast spoločnosti Viking. Spoločne vytvoríme ešte silnejší tím, ktorý pomôže skupine RAJA dosiahnuť na pozícii najlepšieho partnera pre európske spoločnosti,“ povedala Danièle Kapel-Marcovici, generálna riaditeľka skupiny RAJA.

Raffael Reinhold, generálny riaditeľ spoločnosti Office Depot Europe vyhlásil: „Veľmi nás teší príležitosť, ktoré nám táto akvizícia do skupiny RAJA ponúka. RAJA je úspešná rodinná firma a nám ponúka skvelú základňu pre budúcnosť nášho podnikania s dobrým potenciálom bohatej spolupráce, rozvoja a zrýchlenia nášho podnikania. Strategické zladenie s kľúčovými trhmi a aktivitami urobilo naše podnikanie pre skupinu RAJA atraktívnym a naďalej poskytuje skvelú pozíciu pre ďalšie posilnenie nášho spoločného podnikania.“

Transakcia podlieha schváleniu orgánmi pre hospodársku súťaž a očakáva sa, že bude uzavretá vo štvrtom štvrťroku 2021.

najlepších kategórií