Spoločným krokom proti násiliu páchanému na ženách!

2 min čítania 21 novembra 2023

Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách s Krokomérom

V sobotu 25. novembra si pripomenieme Medzinárodný deň za odstránenie násilia páchaného na ženách. Na tejto udalosti sa zúčastníme aj my v RAJA v rámci kampane RAJApeople Nadácie RAJA-Danièle Marcovici. Od pondelka 20. novembra do štvrtka 30. novembra 2023 sa vo všetkých kanceláriách spoločnosti RAJA v 19 európskych krajinách uskutoční akcia Krokomer, počas ktorej bude každý zamestnanec počítať a zaznamenávať svoje denné kroky prejdené počas pracovného času.

Naše dobré úmysly získajú zaslúženú odmenu

Naším cieľom je dosiahnuť celkový počet 50 miliónov krokov v rámci celej skupiny. Keď tento cieľ dosiahneme, kroky sa premenia na viac ako 40 000 € darovaných viac ako 30 združeniam a neziskovým organizáciám na ochranu práv žien. Na Slovensku RAJA týmto spôsobom podporí občianske združenie MyMamy.

Okrem ohrozených žien pomôže splnenie cieľa aj každému z nás, pretože podľa štúdie Kolumbijskej univerzity uverejnenej v máji 2023 je sedavé zamestnanie problémom so zlými zdravotnými následkami, ktoré možno zmierniť krátkou päťminútovou prechádzkou každých 30 minút.

50 miliónov krokov? Spoločne to dokážeme!

Zdá sa vám tento cieľ nemožný? My v RAJA sa tejto výzvy nezľakneme a už teraz nabíjame svoje chytré hodinky, obúvame si pohodlné topánky a vydávame sa v ústrety lepšej budúcnosti žien ohrozených akýmkoľvek násilím.

A ako presne tento cieľ spoločne dosiahneme? Tu je niekoľko tipov.

  • Na ceste do práce budeme namiesto výťahu radšej chodiť po schodoch
  • Namiesto telefonovania alebo posielania e-mailov navštívime svojich kolegov osobne
  • Obedňajšiu prestávku si obohatíme o krátku relaxačnú prechádzku atď.

Ak aj vy chcete podporiť ohrozené ženy, ale nie ste práve typ na prechádzky alebo nemáte toľko času, v našom e-shope nájdete celý rad charitatívnych produktov. Kúpou 1 balenia takto označených výrobkov prispejete nadácii RAJA-Danièle Marcovici 1 €.

Ste zvedaví, či dokážeme prejsť toľko krokov? Sledujte RAJA SK na Facebooku a RAJA CZ&SK na LinkedIn a buďte v obraze spolu s nami.

najlepších kategórií