5 nápadov, ako dizajnovať firemné pásky: takto sa odlíšite od konkurencie!

3 min čítania 19 februára 2024

Medzi obľúbené offline marketingové nástroje patria lepiace pásky s potlačou. Prečo? Sú skvelým spôsobom na propagáciu, dokážu zvýšiť povedomie o značke a zároveň vzbudzujú v spotrebiteľoch väčšiu dôveru.

Chcete svojim zákazníkom povedať o aktuálnej prebiehajúcej akcii či udalosti? Skvelou metódou sú lepiace pásky s vlastnou potlačou. Zákazník bude svoj balík brať viac osobne a vašu značku si lepšie zapamätá.

Bude to však výhodné aj pre vás z finančného hľadiska. Pokiaľ si zvolíte lepiace pásky s potlačou, nemusíte míňať ďalšie peniaze na potlač väčších krabíc či obalov.

Buďte neprehliadnuteľní

Prečo sa neodlíšiť od konkurencie, ak sa to dá? Jednoduché biele či klasické hnedé pásky môžu zdobiť prvky vašej značky. Vystúpte z davu a popremýšľajte nad firemnými páskami s potlačou. Využite svoju kreativitu na maximum a dajte si vyrobiť lepiace pásky v súlade s vizuálnou identitou vaše značky.

Vedeli ste o tom, že: na výrobu firemných pások sa môže použiť aj protipožiarny náter? Z hľadiska bezpečnosti je táto vlastnosť viac než vítaná.

 

Lepiace pásky s potlačou a farby

Pokiaľ si dáte vyrobiť potlač na mieru, určite myslite aj na farebný kontrast. Odporúča sa uprednostniť farby vašej firmy, aby sa stali pre zákazníkov ľahko zapamätateľné a aby si ich vždy spájali s vašou spoločnosťou. Zamerajte sa na farebný kontrast. Tmavšie farby na svetlom pozadí vyniknú viac a dokážu upútať pozornosť už na prvý pohľad.

Praktický tip: Na firemnú pásku nemusíte dávať veľa textu, ani sa to neodporúča. Určite tam však zahrňte logo vašej firmy a pointu – napríklad názov akcie, na ktorú sa môžu tešiť zákazníci. V každom prípade by malo byť písmo jasne čitateľné. 

Pridajte jedinečný prvok

Neostávajte len pri logu. Zahrňte do firemných pások aj jedinečné prvky, vďaka ktorým sa odlíšite od konkurencie. Čo sa však myslí pod takýmito prvkami? Môže ísť o telefónne číslo, webovú stránku, sociálne siete či QR kód. Takéto prvky vám uľahčia kontakt a zároveň vyzvú zákazníkov k tomu, aby vás nejakým ďalším spôsobom vyhľadali.

Zahrňte na pásky priania

Svojich zákazníkov môžete potešiť aj tým, že na firemnú pásku napíšete poďakovanie. Zvoľte si k tomu vhodné farby. Napríklad, keď budete posielať vianočné prianie, uprednostnite červenú alebo zlatú farbu, na Valentína ružovú, na Veľkú noc zas pastelové farby. Záleží aj na tom, aký sortiment predávate.

Krabice na zákazku

Lepiace pásky s vlastnou potlačou doplňte aj krabicami na zákazku. Tie sa dajú vyrobiť v rôznych veľkostiach, tvaroch či motívoch, všetko na základe vašich vlastných preferencií. Myslite aj na spôsob otvárania krabice. To si totiž zákazníci všímajú a pokiaľ zvolíte niečo kreatívne, radi to ocenia. My vám s tým radi pomôžeme, stačí nás kontaktovať.

najlepších kategórií