Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

RAJA pomáha Ukrajine

3min čítania 05/05/2022

Skupina RAJA venuje 200 000 EUR dvom humanitárnym organizáciám, Lekárom bez hraníc a Francúzskemu Červenému krížu, na uspokojenie naliehavých potrieb vojnou postihnutého obyvateľstva na Ukrajine. Nadácia RAJA Danièle-Marcovici darovala 50 000 EUR vo forme núdzovej pomoci poľskému Centru pre práva žien, ktoré pomáha ukrajinským utečenkyniam.

„Som hlboko zarmútená touto vážnou humanitárnou krízou, ktorá spôsobuje toľko utrpenia ukrajinskému ľudu. Mnoho žien, mužov a detí naliehavo potrebuje pomoc. Preto podporujeme dve hlavné humanitárne organizácie, ktoré pomáhajú ľuďom na Ukrajine a v susedných krajinách, ktoré prijímajú utečencov,“ hovorí Danièle Kapel-Marcovici, prezidentka a generálna riaditeľka skupiny RAJA.

Skupina RAJA je prítomná v krajinách susediacich s Ukrajinou – v Poľsku, Rumunsku, Maďarsku a na Slovensku, ako aj v Českej republike. Pobočky skupiny v európskych krajinách spolu s miestnymi mimovládnymi organizáciami prijímajú opatrenia na podporu utečencov tým, že darujú oblečenie, potraviny, peniaze, hračky a obaly združeniam, ktoré poskytujú Ukrajine zdravotnícke potreby, veci dennej potreby, potraviny atď.

V Poľsku poskytla Nadácia RAJA-Danièle Marcovici, ktorá podporuje aktivity pre ženy a dievčatá, mimoriadnu pomoc vo výške 50 000 EUR poľskému Centru pre práva žien, ktoré prijíma utečencov z Ukrajiny.

Súčasná situácia na hraniciach medzi Ukrajinou a Rumunskom podnietila mnohých zamestnancov spoločnosti Viking (spoločnosť, ktorú v roku 2021 získala skupina RAJA) so sídlom v rumunskom meste Kluž, aby sa okamžite zapojili do pomoci utečencom prichádzajúcim do krajiny. V spolupráci s miestnymi mimovládnymi organizáciami poskytujú utečencom dopravu, ubytovanie a základné zásoby.

„Myslím na všetky ukrajinské ženy a ich deti, ktoré sa rozhodli emigrovať. Myslím na ukrajinských mužov, ktorí boli mobilizovaní a nemohli ich sprevádzať. Som dojatá duchom solidarity, ktorý prejavili naše tímy, a pevne dúfam, že táto vojna sa rýchlo skončí.“ hovorí Danièle Kapel-Marcovici.

Medzinárodné hnutie Červeného kríža a Červeného polmesiaca sa v regióne angažuje v pomoci ľuďom postihnutým konfliktom na Ukrajine a v susedných krajinách. Núdzový fond organizácie Lekári bez hraníc umožňuje jej tímom rýchlo reagovať na humanitárne krízy, aká sa v súčasnosti odohráva na Ukrajine a v susedných krajinách. Sú prítomní v Poľsku, na Slovensku, v Maďarsku, Moldavsku, Rumunsku, Bielorusku a Rusku, aby určili, ako najlepšie podporiť prijímanie utečencov, ktorí to najviac potrebujú. Organizácia tiež vykonáva núdzové zásahy na Ukrajine vrátane poskytovania podpory nemocniciam.

najlepších kategórií