Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

Aké obalové materiály zvoliť na prepravu tovaru do gastro zariadenia?

3min čítania 19/05/2023

Gastro prevádzka a obalové materiály

Pri zásobovaní akéhokoľvek gastronomického zariadenia sa nezaobídete bez obalových materiálov. Preprava rôzneho tovaru vrátane nápojov a potravín je veľmi dôležitou súčasťou vášho podnikania v oblasti stravovania.

Využite potenciál moderných obalových materiálov naplno. Výberom správneho obalu zvýšite účinnosť prepravného procesu a minimalizujete riziko poškodenia tovaru. Dobre zvládnutá obalová logistika vám v konečnom dôsledku ušetrí čas a peniaze. Zistite, ako na to.

Prepravné gastro obaly

Hlavným účelom prepravného obalu je ochrana tovaru. Samotný obal a obsah výrobku sú počas prepravy vystavené mnohým rizikám. Pri výbere gastroobalu je preto vždy potrebné zohľadniť špecifické vlastnosti tovaru a prispôsobiť sa im.

Rovnako ako použitie výplňových materiálov alebo fixácie. To sa líši v závislosti od toho, či prepravujete tovar jednotlivo alebo na palete.

Vedeli ste, že pri preprave výrobkov na palete s väčším počtom jednotlivých balení je menšie riziko pádu a poškodenia?

INKA paleta z lisovaného dreva

Ako vybrať správny obal?

Sortiment obalov pre gastronómiu je čoraz komplexnejší. Ako si vybrať ten správny, ktorý je prispôsobený vašej prevádzke? Je potrebné odpovedať na dve kľúčové otázky:

  1. Aký tovar potrebujete počas prepravy zabaliť = ochrániť? Zohľadnite jeho vlastnosti: rozmery, hmotnosť, krehkosť a to, či sa s ním dá manipulovať, nakláňať ho atď., alebo či sa musí uchovávať při určitej teplote (chladený, mrazený).
  2. Potom definujte spôsob, ako bude preprava prebiehať. Bude sa so zabaleným tovarom manipulovať ručne alebo sa použije paletová preprava? Nezabudnite zohľadniť podmienky následného skladovania tovaru v gastro prevádzke.

Krehký tovar

Niektoré výrobky si pri preprave vyžadujú špeciálnu starostlivosť – napríklad nápoje. Na ich ochranu pred poškodením odporúčame používať výplne obalov, ktoré poskytujú dodatočnú ochranu počas prepravy.

Môžete siahnuť po klasickej bublinkovej fólii alebo vzduchových vankúšoch z plastu, alebo použiť ekologické výplne a fixácie, ktoré sú široko zastúpené v e-shope RAJA.

 Bublinková fólia s drobnými bublinkami

Ekologické obaly šetrné k životnému prostrediu

Prevažnú väčšinu tovaru určeného pre gastro zariadenia možno prepravovať v kartónových obaloch, najmä v klopových krabiciach. Tieto ekologické obaly majú mnoho výhod: sú úsporné, praktické, ľahké, ľahko recyklovateľné a ponúkajú takmer neobmedzený výber veľkostí.

Kartónové obaly sú – aj v súvislosti s prepravou tovaru do gastronomických zariadení – ekologickou a logickou alternatívou, ktorá šetrí nielen planétu, ale aj vašu peňaženku.

najlepších kategórií