Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

Viete ako zabaliť monitor pri preprave?

6min čítania 05/05/2023

Elektronické zariadenia vyžadujú špeciálne balenie – najmä pokiaľ ide o zasielanie poštou alebo kuriérom. Pri rozhodovaní o predaji cez internet by ste mali vziať do úvahy maximálnu ochranu a výber vhodných obalov. Čo keď je dotyčným elektronickým zariadením monitor? Ako chrániť jemnú obrazovku a správne odoslať balík? Tu sú odpovede!

Ako chrániť monitor pri preprave?

Jedným z elektronických produktov, ktoré pri preprave vyžadujú špeciálne balenie, je monitor. To všetko vďaka LCD obrazovke namontovanej v ňom. Jeho hoci aj drobné poškodenie, na prvý pohľad zdanlivo neviditeľné, môže spôsobiť, že zariadenie nebude správne fungovať. V mnohých prípadoch môže nedostatok vhodného ochranného príslušenstva spôsobiť viditeľné popálenie po zapnutí monitoru, čo je spojené s porušením maticových diód. Občas sa tiež stane, že po rozbalení sú viditeľné praskliny, škrabance či iné druhy poškodenia. Čo robiť, aby sa tomu zabránilo? Určite používajte správny obal, ktorý zaručí bezpečnosť pri preprave.

Pri hľadaní obalových materiálov sa vyplatí venovať zvláštnu pozornosť príslušenstvu, ktoré RAJA ponúka. Na našich stránkach nájdete okrem iného: kartónové krabice, rôzne druhy obalov, ochranné fólie obohatené o vzduchové bubliny alebo recyklované prvky, ktoré navyše ochránia priestor vo vnútri kartónovej krabice pripravenej k odoslaniu. Čo si ale vybrať a ako monitor zabaliť na odoslanie tak, aby ho príjemca obdržal neporušený?

Ako zabaliť monitor pri preprave – obaly pre elektronické zariadenia

Ako chrániť monitor pri preprave? Určite s použitím osvedčených obalov, ktoré poskytujú takmer 100% záruku spoľahlivosti. Pokiaľ chcete zariadenie poslať kuriérom, je dobré použiť kvalitné kartónové krabice z vystuženého kartónu. Najlepším riešením budú tie, u ktorých bolo použitých 5 alebo 7 vrstiev poriadne vystuženej lepenky. Prečo je to tak dôležité? Dobre zvolený kartónový obal ochráni elektronické zariadenia pred prípadným mechanickým poškodením. A čo viac, bude tiež chrániť produkt pred prachom a nečistotami.

Široká ponuka kartónových krabíc dostupných na webe RAJA vám umožní vybrať si správnu veľkosť produktov. V tomto prípade sa vyplatí zohľadniť rozmery monitoru a zvoliť kartónovú krabicu, ktorá vo vnútri nenecháva veľa voľného miesta, samozrejme okrem tej, do ktorej majú vojsť ďalšie, ochranné výplne.

Zasielanie monitoru – vyplatí sa používať stretch fólia?

Jedným z najčastejšie používaných produktov pri preprave rôznych druhov tovaru je pružná čierna stretch fólia. Nie je sa čomu čudovať. Na jednej strane je to rýchly a ľahký spoôsob, ako zabaliť položky na prepravu, na druhej strane poskytuje ďalšie zabezpečenie. Fólia je vyrobená z ultratenkého čierneho plastu. To umožňuje pevné zabalenie pripraveného kartónu. Ochranná vrstva vďaka materiálu použitému pri výrobe neprepúšťa vlhkosť, čo je výborné preventívne opatrenie proti nechcenému zatopeniu alebo premoknutiu počas cesty . Čierna farba navyše neprepúšťa slnečné lúče. Vďaka tomu sa takto pripravený monitor nebude prehrievať a nebudú na neho pôsobiť škodlivé vonkajšie faktory.

Ako chrániť monitor pri preprave – ochranné opatrenia pre elektronické zariadenia

Samotná lepenka a fólia nestačia. O vysielacie zariadenie je dôležité sa ešte lepšie starať. Aby bola chúlostivá obrazovka chránená pred poškodením a otrasmi pri preprave, je dobré použiť bublinkové fólie. Tie, hoci sa najčastejšie používajú pre menšie príslušenstvo, ako je disk alebo počítačový procesor, môžu dobre fungovať aj v prípade zasielania počítačových obrazoviek a televízorov.

Bublinková fólia je rovnako ako stretch fólia vyrobená z odolného materiálu, ktorým je polyetylén. Vďaka tomu je odolná voči rôznym druhom mechanického poškodenia, roztrhnutiu a pomačkaniu. A čo viac, chráni tiež pred vodou alebo inými tekutinami . Zvlášť pozoruhodné sú vyššie spomenuté bubliny, ktoré sú od výroby naplnené vzduchom. Vďaka tomu účinne absorbujú prípadné poškodenie a zaručujú efektívne a bezproblémové doručenie. Skontrolujte tiež, na čo sa požívajú antistatické bublinkové sáčky .

Odosielanie monitorov a LCD obrazoviek – čím zásielku naplniť?

RAJA sa už roky zameriava na užitočné riešenia, ktorá sa dajú úspešne použiť v každom odvetví. Nie inak je tomu v prípade expedície monitorov a obrazoviek. Tu medzi produktami môžete vsadiť na klasické odrezky zo zbytkov produktov a odpadu. Ekologická a dekoratívna výplň vyplní nie len priestor vo vnútri parcely. Bude tiež vyzerať skvelo a dodá balíčku o niečo elegantnejší tón. Medzi našimi návrhmi si môžete vybrať nie len rôzne výplne, ale tiež tú správnu farbu z pripravenej farebnej ponuky. To bude mať určite ďalší dopad na pozitívny spotrebiteľský názor po obdržaní balíčku.

Ako poslať monitor kuriérom – zhrnutie

Ako poslať monitor kuriérom a ako monitor zabaliť na odoslanie, už viete. Obalové materiály a doplnkové príslušenstvo sa v tomto prípade určite bude hodiť. Okrem samotných kartónov, ochranných fólií a výplní si zvláštnu pozornosť zaslúžia aj prvky ako etikety pripravené na tlač, pásky a doplnkové informačné a varovné nálepky.

Využite ponuku pripravenú na našom webe a postarajte sa o svoje elektronické vybavenie v každej fáze prípravy zásielky. S tým je spojená záruka úspechu a zvýšenie spokojnosti zákazníkov s poskytovanými službami.

najlepších kategórií