Ako urýchliť balenie zásielok? Rýchlo uzatvárateľné krabice a ďalšie tipy, ktoré šetria čas a náklady

3 min čítania 26 júla 2023

Rýchle balenie zásielok

Potrebujete urýchliť balenie zásielok? Skôr ako začnete uvažovať o zvýšení počtu zamestnancov, zistite, ako môžete urýchliť samotný proces balenia pomocou jednoduchých trikov a správneho obalového materiálu. Poradíme vám, ako ušetriť čas a náklady spojené s balením a pracovnou silou.

Rýchlo uzatvárateľné krabice

Zaujíma vás, ako urýchliť balenie? Siahnite po poštových krabiciach, ktoré vám s tým pomôžu. Rýchlo uzatvárateľné krabice s automatickým dnom a samolepiacim prúžkom môžu tento proces výrazne urýchliť.

Jedným pohybom ruky ich zložíte, vložíte tovar, v prípade potreby naplníte prázdny obsah výplňovým materiálom a v priebehu niekoľkých sekúnd ich bezpečne uzavriete samolepiacim uzáverom. Vaši zákazníci ocenia aj jednoduchý a rýchly systém odtrhnutia pásky na otvorenie balíka.

Klopová krabica s automatickým dnom

 

 

Ide o ekologické krabice, ktoré sú ideálne pre e-shopy. Ušetria vám nielen čas pri balení, ale aj náklady na lepiace pásky.

❓ Vedeli ste, že tento materiál je recyklovateľný a plne rozložiteľný? A to vrátane lepiaceho prúžku vyrobeného z lepidla na bázi vody.

Krabice s nastaviteľnou výškou

Možnosť ľahko prispôsobiť klopovú krabicu veľkosti baleného tovaru vám ušetrí ďalšie sekundy a náklady na výplňový materiál. Jednoducho ohnite stenu krabice v požadovanom vopred pripravenom ohybe.

Krabica s nastaviteľnou výškou

 

 

Špeciálne formáty kartónov

Potrebujete prepraviť alebo odoslať špecifické druhy tovaru? Zistite, či pre ne existuje špeciálne navrhnutý obal.

  • Prepravné obaly na víno vám umožnia bezpečne zabaliť viacero fliaš naraz.
  • Do zásielkových tubusov stačí vložiť tovar, uzavrieť ich priloženým vekom alebo ich utesniť kartónom a je hotovo.
  • Ešte ste nevyskúšali teleskopické krabice? Vďaka teleskopickému veku môžete krabicu individuálne prispôsobiť dĺžke výrobku. Ako inak než rýchlo a jednoducho.

Používajte odvíjače

Je práca s lepiacou páskou vaším každodenným chlebom? Bez odvíjača sa nezaobídete. Hľadanie nožníc a konca pásky je strata času a v druhom prípade často aj strata nervov.

Podobným pomocníkom je napínač pások alebo akumulátorový páskovač. Službu odvíjača oceníte aj pri používaní stretch fólie.

Ručný odvíjač

 

 

Baľte efektívne

Zostalo vám v krabici s tovarom ešte nejaké miesto? Ušetrite si výplňový materiál. Stačí krabicu v rohoch rozrezať, preložiť klopy cez seba a pripevniť lepiacou páskou. Ak chcete dosiahnuť rovný ohyb, veko predtým zľahka pozdĺžne narežte nožom alebo nožnicami.

Potrebujete rýchlo zabaliť ploché predmety? Kalendár alebo ceduľu? Umiestnite ich do rozkladacej krabice s klopou alebo medzi dve kartónové preložky. Balík zlepte lepiacou páskou a omotajte strečovou fóliou.

najlepších kategórií