Ako zabaliť obraz pri preprave?

6 min čítania 21 júla 2023

Jedným z produktov, ktoré môžu spôsobiť mnoho problémov z hľadiska správneho balenia, sú obrazy rôzneho druhu. Prečo? Predovšetkým preto, že krehké plátno sa môže počas prepravy poškodiť. Platí to najmä vtedy, ak je napnuté na vopred pripravených rámoch. Prevádzkujete vlastný ateliér alebo možno predávate rôzne druhy obrazov a pláten? Zistite odpoveď na otázku, ako zabezpečiť obraz pri preprave a ako zabaliť obraz pri preprave.

Do čoho zabaliť obraz pri preprave – typy obrazov

Prevádzkovanie vlastného ateliéru alebo fotoateliéru si často vyžaduje, aby ste zákazku doručili zákazníkovi. Zákazník zvyčajne nemá možnosť osobného odberu, a preto nemôže prevziať plnú zodpovednosť za prepravu. Dobre si uvedomujeme, že pri balení hotového výrobku chcete zabezpečiť maximálnu bezpečnosť, aby obraz dorazil na miesto určenia v neporušenom stave.

Aké typy obrazov možno zabaliť a poslať poštou alebo kuriérom? To všetko závisí od ponúkanej služby. Z mnohých vzorov sú najčastejšie klasické obrazy maľované na plátno akvarelovými alebo olejovými farbami. Čoraz častejšie sa stretávame aj s hotovými výtlačkami pripravenými na napnutom plátne imitujúcom maľbu. Mnohí výrobcovia sa rozhodli dodávať aj obľúbené plagáty. Ako by mal byť obraz zabalený na prepravu a mal by byť každý typ dekoratívneho výrobku pripravený rovnakým spôsobom?

Do čoho baliť obrazy pri preprave – balenie výrobkov

Najlepší spôsob, ako pripraviť rôzne typy obrazov na prepravu, je zabaliť ich do špeciálne vystužených kartónových krabíc. Výrobky, ktoré ponúka spoločnosť RAJA, sú kartónové škatule najvyššej kvality, ktoré možno úspešne použiť pri preprave. Vzhľadom na chúlostivú konštrukciu obrazov sa oplatí zvážiť výber špeciálne vystužených krabíc, ktoré boli vyrobené s použitím 5 alebo 7 vrstiev. To určite zabezpečí vynikajúcu ochranu pred rôznymi druhmi mechanického poškodenia, pokrčením a inými faktormi, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť kvalitu umiestňovaného plátna.

Pri výbere kartónov je potrebné zvážiť ich veľkosť. Kartóny na obrazy by mali byť o niečo väčšie ako samotný rám a ich šírka by nemala ponechávať príliš veľký voľný priestor, keď je výrobok vo vnútri obalu. Tým sa zabezpečí, že sa výrobok počas prepravy neposunie a určite bezpečne dorazí na vami určenú adresu.

Ako zabezpečiť obraz v obale – výrobky používané na vyplnenie a zabezpečenie

Samotný obal, hoci je veľmi pevný, nemusí byť pri preprave krehkých predmetov, ako sú obrazy, dostatočný. Na zabezpečenie maximálnej ochrany je dobré spoľahnúť sa na obalové príslušenstvo, ktoré umiestnite do zásielky. Prvým z nich budú ochranné profily a rohy, ktoré sú vyrobené z mäkkých, ale odolných materiálov. Tie možno úspešne prispôsobiť okrajom jemného plátna a aplikovať ich na každý okraj. Sú ideálne na ochranu drevených, plastových a kovových rámov, ako aj pláten, ktoré boli natiahnuté na rám a nevyžadujú ďalšie zdobenie.

Okrem ochrany okrajov je dobré použiť aj veľmi obľúbenú bublinkovú fóliu. Tá je k dispozícii v niekoľkých rôznych variantoch. Je mimoriadne dôležité, aby bola pripravená z odolného polyetylénu. Vďaka tomu je odolná nielen voči poškodeniu, ale aj voči vlhkosti a rôznym druhom nečistôt. Bublinková fólia sa navyše skladá z dvoch vrstiev, ktoré boli medzitým naplnené vzduchom. Ten dokonale absorbuje všetky druhy nárazov a poskytuje účinnú ochranu každému zabalenému výrobku.

Balenie obrazov pri preprave – na čo si dať pozor?

Zaujíma vás, či sa do jednej zásielky zmestí viac ako jeden obraz? V zásade by to nemal byť veľký problém, ak každý z nich riadne ochránite. Nezabudnite, že obrazy môžu byť vystavené vonkajšiemu poškodeniu, ale môžu sa o seba trieť aj v zásielke. Preto je dobré okrem použitia špecializovaných fólií zahrnúť do zásielky aj kartónové prepážky. Takéto riešenie určite umožní správne odoslanie zásielky.

Do čoho obraz zabaliť počas prepravy? Najobľúbenejšie riešenia

Ak sa rozhodnete obraz prepraviť prostredníctvom prepravnej spoločnosti, je dôležité, aby bol obraz správne chránený pred pokrčením a poškodením. To, aký obal si vybrať, závisí od viacerých faktorov. Hlavným z nich však bude formát plátna alebo iného materiálu, ktorý plánujete poslať. Pri hľadaní vhodného obalu sa môžete rozhodnúť pre:

  • kartónové krabice rôznych veľkostí, do ktorých sa bez problémov zmestia obrazy s rozmermi až 650 × 450 × 50 mm,
  • klasické veľké kartónové krabice, v ktorých môžete úspešne poslať viac ako jeden obraz. Samozrejme, za predpokladu, že každý z nich bude dostatočne oddelený,
  • pre plagáty a obrazy, ktoré sa posielajú bez pevného rámu, si vyberte kartónové tubusy. Plagáty môžete jednoducho zrolovať a poslať zákazníkovi, takže ich dostane v perfektnom stave.

Ako baliť obrazy a plagáty pri preprave?

Ako a do čoho zabaliť obraz pri preprave? Okrem samotných kartónov a ochranných obalov sa určite bude hodiť aj ďalšie príslušenstvo, ktoré balenie zefektívni a poskytne kuriérovi potrebné informácie o hodnote zásielky. Na tento účel sa oplatí kúpiť:

– baliacu pásku,

– samolepiace etikety,

– informačné a výstražné štítky (Pozor! Nahor/nadol, Krehké!),

– ochrannú strečovú fóliu,

– ozdobné obaly a vypchávky pre menšie výrobky.

najlepších kategórií