Ako vybrať kvalitnú stretch fóliu?

3 min čítania 01 novembra 2023

Stretch fólia

Obalová technika je dôležitou súčasťou mnohých priemyselných a logistických procesov. Správne balenie má totiž výrazný vplyv na ochranu tovaru, no aj úsporu nákladov a efektivitu celého reťazca.

Jedným z neodmysliteľných prvkov procesu balenia je stretch fólia, ktorá sa používa na zabezpečenie tovaru pred poškodením, vlhkosťou a ďalšími vplyvmi. Ide o produkt, ktorý je dostupný v rôznych variantoch. Každý z nich má svoje špecifické vlastnosti a prináša vlastné výhody. Aby bol váš proces čo najefektívnejší, pri výbere stretch fólie je podstatné vziať do úvahy niekoľko kľúčových faktorov. Poďme sa na ne pozrieť.

 

Maličkosti, ktoré by ste mali poznať

Existujú dva hlavné druhy tejto fólie.

Ide o napínaciu fóliu a o polyetylénovú fóliu, ktorá je známa pod pomenovaním PE fólia. V prípade napínacej fólie je výhodou schopnosť spevniť sa po natiahnutí, vďaka čomu dokáže produkt pevne obaliť a udržať ho v bezpečí.

PE fólia je elastická a vhodná pre balenie mäkkých produktov a produktov nepravidelných tvarov. V prvom rade by ste si teda mali vybrať ten druh, ktorý vyhovuje vašim potrebám.

Zabúdať by ste nemali ani na šírku a hrúbku fólie. Pre menšie predmety sa hodí užšia, pre väčšie balíky by ste si mali zvoliť skôr širšiu. Hrúbka zas ovplyvňuje schopnosť fólie odolať pretrhnutiu a schopnosť ochrániť tovar.

Dôležitým aspektom je aj tlak, ktorý fólia vydrží. Umožňuje totiž optimalizovať balenie rôznych typov tovaru. Čím je pevnosť vyššia, tým je fólia schopnejšia odolať väčšiemu zaťaženiu.

Niektoré druhy fólií disponujú špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá zlepšuje adhéziu a stabilitu balenia. Túto vlastnosť oceníte v prípade, že balíte tovar s hladkým alebo lesklým povrchom.

 

 

Hoci sa to nezdá, kvalitná fólia je investícia do budúcnosti

Dôležitým faktorom býva aj cena, no nejde o jediný faktor, ktorým by ste sa mali riadiť. Náklady by ste mali brať do úvahy v súvislosti s výhodami, ktoré fólia ponúka. Správna stretch fólia vám pomôže ušetriť peniaze v dlhodobom horizonte tým, že zabezpečí ochranu tovaru.

Zdroj: www.freepik.com

Ako vidíte, výber tej správne fólie nie je žiadna vedu. Platí tu totiž staré pravidlo, ktoré hovorí, že jedno riešenie nemusí byť vhodné pre každého. Mali by ste teda poznať svoje potreby a zvážiť kľúčové faktory, ktoré sme spomenuli vyššie. Len vďaka ním zabezpečíte efektívne a spoľahlivé balenie vášho tovaru a jeho ochranu počas skladovania a prepravy.

Pozrite si výber našich fólií a zabezpečte svojmu tovaru špičkovú ochranu.

najlepších kategórií