Čo je to eco-friendly packaging?

2 min čítania 13 mája 2019

Určite to každý pozná. Na svojom obľúbenom e-shope si objednáme tovar, zhruba za dva dni nám dorazí obrovská krabica a čudujeme sa, či nám dorazil správny tovar. Krabicu otvoríme a nestačíme sa diviť, koľko výplne sa vo vnútri nachádza.

Vzhľadom k tomu, že sa neustále zvyšuje počet e-shopov a tiež počet online nákupov, je potrebné premýšľať nad tým, ako baliť svoj tovar tak aby bol v poriadku doručený, bolo ekologicky zabalené a tiež urobilo radosť koncovému zákazníkovi.

Ecommerce
Obrat z e-commerce
sa odhaduje na 937 milionů eur!

Online nakupovanie na Slovensku raste

Slováci na internete nakupujú všetky druhy tovaru, od potravín a oblečenia po najrôznejšiu elektroniku atď. S tým je spojená vyššia spotreba obalových materiálov, ako sú lepiace pásky, krabice, výplne a ochranný materiál proti poškodeniu tovaru.

Dnes už existujú alternatívy, ktoré nezaťaží životné prostredie. Namiesto plastových tašiek sa dajú použiť papierové alebo znovu použiteľné. Namiesto PVC lepiacich pások je možnosť používať papierové lepiace pásky.


Čo je to ekologické balenie?

RAJAPACK Eko
Ponuka Rajapacku je z viac ako polovice ekologická

Definícia ekologicky šetrných obalov má široký význam. V konečnom dôsledku ide o obaly, ktoré by nemali mať negatívny vplyv na životné prostredie. Je to napríklad to, ako sa suroviny na výrobu obalov získavajú, výrobný proces alebo to z čoho je obal vyrobený a či je recyklovateľný.

Ak chcete aby Vaša firma bola tiež eco-friendly pozrite sa na ekologickú ponuku produktov.

Môžete nás tiež kontaktovať na 0800 400 414.

https://www.rajapack.sk/

 

najlepších kategórií