Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

EKO LEPIACA PÁSKA: PREČO PREJSŤ NA TENTO TYP PÁSOK

3min čítania 29/11/2021

Prečo prejsť na papierovú pásku? Dôvodov je hneď niekoľko: recyklovateľnosť, všestranné použitie a odolnosť. V tomto príspevku sa pozrieme na tento typ opasok omnoho bližšie. Z čoho sa tieto lepiace pásky vyrábajú alebo ako ich správne použiť?

Eko páska: prečo by ste mali prejsť k nej
S rastúcim dôrazom na udržateľný spôsob balenia je teraz použitie rozložiteľnej papierovej pásky, lepiacich pások, ktoré možno lepiť za mokra a ďalších ekologických pások na zabezpečenie obalov jednoduchým, ale extrémne účinným spôsobom, ako prispieť k ochrane životného prostredia.

Tieto ekologicky zodpovedné samolepiace a pogumované papierové pásky ponúkajú vynikajúcu alternatívu k polypropylénovým a PVC páskam a poskytujú rovnakú ochranu ako plastové pásky.

Ďalším dôvodom na prechod na papierovú pásku je to, že sú odolné a možno ich použiť na všetky druhy kartónov a krabíc. Vďaka tomu, že sú tieto pásky vyrobené z prírodného kraftového papiera a prírodného lepidla, je možné ich recyklovať spolu so škatuľou.

Možno na ne aj písať – sú k dispozícii v bielom alebo hnedom prevedení a v praktickom mini balení.

Verte tomu, že vzhľadom na to, že e-commerce zažíva veľkú expanziu a dopyt po papierových páskach sa zvyšuje a aj vaši zákazníci ocenia, že balíte „zelenšie“.

Papierové pásky, ktoré sa lepia za mokra poskytujú ochranu pred neoprávneným otvorením balíka. Zaschnutú pásku nie je možné totiž odtrhnúť bez toho, aby sa krabica nepoškodila. Páska je teda ideálna hlavne pre e-shopy.

Ku klasickej papierovej páske nepotrebujete nôž, pásku je totiž možné odtrhnúť ručne. Avšak k páskam všeobecne odporúčame odvíjač.

Na gramáži záleží
Vystužená páska ponúka rovnakú flexibilitu ako papierová páska, ale zvládne oveľa ťažšie balíky. Preto je dôležité vedieť, aký ťažký tovar posielate.

Štandardné 57 g/m2
Tento typ odporúčame pre balíky do hmotnosti 20 kg.

Zosilnená 70 g/m2
Táto páska zvládne zabezpečiť balíky do 30 kg.

Vystužená 125 g/m2
Vystužená páska je zložená nielen z kraftového papiera s gramážou 125 g/m2, ale aj vlákien. Vďaka týmto vláknam sa páska stáva veľmi odolnou a je ideálna pre balíky do hmotnosti 75 kg.

Z čoho sa vyrába ekologická páska?
Ekologická páska je vyrobená z troch základných surovín: kraftový papier, sklenené vlákna a ďalšie výstuhy a lepidlo na báze prírodného kaučuku.

V závislosti na tom, na aký účel bude páska využitá, existujú dva rôzne spôsoby: klasická papierová samolepiaca páska a vodou aktivovaná lepiaca páska.

Špeciálna pogumovaná lepiaca páska je ďalšou možnosťou ako začať lepiť ekologickejšie. Tento druh lepiacich pások sa aktivuje navlhčením a vďaka tomunastane aj ľahké prilepenie daného obalu. Je ideálne použiť aj prístroj určený na tento typ lepenia.

Potlač papierových pások

Aj papierové pásky je možné potlačiť vašim logom alebo mottom firmy. Vďaka tejto páske sa odlíšite od konkurencie a navyše zostáva vaše balenie stále ekologické.

najlepších kategórií