Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

Európsky týždeň udržateľného rozvoja

3min čítania 07/10/2022

Skupina RAJA chce byť čo najzodpovednejšia k životnému prostrediu a zaväzuje sa čo najviac znížiť svoj vplyv na životné prostredie. V rámci Európskeho týždňa trvalo udržateľného rozvoja by sme vám dnes radi ukázali, ako spoločnosť RAJA vyvíja a inovuje svoje výrobky, aby boli ešte šetrnejšie k životnému prostrediu. Zároveň by sme vám chceli predstaviť niekoľko ekologických inovácií v našom sortimente.

Inovácia produktov

Stratégia spoločnosti RAJA ako európskeho lídra v oblasti distribúcie B2B spočíva vo vývoji ponuky, ktorá čoraz viac reaguje na potreby podnikov. Naše inovácie nesmú byť len kozmetické, ale musia našim zákazníkom prinášať skutočnú pridanú hodnotu. Do všetkých našich produktových radov sa snažíme zavádzať inovácie zodpovedné k životnému prostrediu.

Očakávania zákazníkov

Očakávania zákazníkov v oblasti udržateľnosti sú mimoriadne vysoké, najmä v sektore obalov. Používanie našich ekologických obalov pomáha našim zákazníkom dosiahnuť ich ciele a zároveň im umožňuje zlepšiť imidž značky a budovať lojalitu zákazníkov. Preto sa naša ponuka neustále vyvíja a zahŕňa čoraz viac udržateľných výrobkov.

5 zásad balenia s RAJA

Naša stratégia ekologických výrobkov je založená na piatich zásadách:

  1. Redukcia – Zníženie hmotnosti a objemu s cieľom chrániť výrobok bez nadmerného balenia.
  2. Obnova – Navrhujeme výrobky z obnoviteľných a ekologicky certifikovaných prírodných materiálov.
  3. Náhrada – Nahradenie obalov s vysokým dopadom na životné prostredie ekologickými alternatívami.
  4. Recyklácia – Ponúkame a navrhujeme obaly z recyklovaných a recyklovateľných materiálov, ktoré sú v súlade s obehovým hospodárstvom.
  5. Opätovné použitie – Opätovné použitie je v súčasnosti veľkou témou, preto navrhujeme a ponúkame aj obaly, ktoré sa dajú použiť viackrát. Príkladom sú naše skladovacie kontajnery.

5 zásad balenia s RAJA

Najnovšie ekologické a inovatívne produkty

Jedným z ekologicky zodpovedných a inovatívnych výrobkov, ktoré sme nedávno uviedli na trh v Európe a na ktoré sme veľmi hrdí, je nová bublinková fólia z recyklovaného papiera. Táto novinka dokonca získala zlatú medailu v súťaži Purchasing Awards 2022. Ide o recyklovanú, recyklovateľnú, biologicky šetrnú a konkurencieschopnú bublinkovú fóliu, ktorá je skutočnou alternatívou plastovej bublinkovej fólie.

Ďalším inovatívnym a ekologickým produktom, ktorý sme práve uviedli na trh, je vôbec prvá papierová ochranná fólia na palety, ktorá pri použití se strečovým papierom a papierovým obalom na sprievodnú dokumentáciu umožňuje našim zákazníkom byť úplne ekologický.

Predstavili sme aj nové papierové poštové obálky s polstrovaním, ktoré sú pevné, ľahké, a preto nezvyšujú náklady na prepravu.

Toto bolo len niekoľko príkladov našich nových ekologicky zodpovednejších výrobkov, viac týchto výrobkov nájdete na našej webovej stránke. Skupina RAJA pokračuje v inovácii svojich výrobkov a plánuje mnoho ďalších projektov.

Nižšie si môžete pozrieť video s rozhovorom o inováciách a environmentálnej zodpovednosti s Ulrickom Parfumom, riaditeľom nákupu a marketingu výrobkov spoločnosti RAJA France.

najlepších kategórií