Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

Rajapack podporuje zbierku Týždeň modrého gombíka

2min čítania 12/04/2017

Spoločnost Rajapack sa stala partnerom celosvetovej kampane, ktorú organizuje UNICEF Slovensko každý rok v máji. Týždeň modrého gombíka sa bude konať od 15. do 21. 5.2017.

Celý výnos zbierky bude venovaný deťom na Ukrajine. Situácia na Ukrajine aj po štyroch rokoch ostáva napriek mierovým dohodám neistá. Opäť sa objavuje nepokoj a boje. Deti ztrácajú nielen svoje domovy, ale aj možnosť chodiť do školy, lebo ostreľovanie škôl nie je výnimkou. Viac jako 740 škôl bolo poškodených alebo zničených.

Situácia je vážna zhruba pre 200 tisíc detí žijúcich v okruhu 15 kilometrov od kontaktnej línie na východnej Ukrajine. V tejto zóne ohrozuje 19 tisíc detí nebezpečenstvo nášlapných mín a nevybuchnutej munície, a 12 tisíc detí je ohrozených aspoň raz za mesiac delostreleckou paľbou.

Pedagógovia, psychológovia a rodičia potvrdzujú u detí príznaky vážnej psychosociálnej tiesne. Deti trpia nočnými morami, prejavuje sa u nich agresia, sťahujú sa do ústrania. Hlasné zvuky u nich vyvolávajú paniku.

Ako bude zbierka prebiehať?

Do zbierky sa majú možnosť zaregistrovať školy – materské, základné, stredné a vysoké. Táto registrácia je dôležitá pre čo najvyššiu transparentnosť zbierky. Len registrovaným školám budú zaslané všetky potrebné materiály k zbierke.

Registrovať sa je možné na stránke www.unicef.sk/tmg-registracia.

Novinkou tohoto roku je možnosť založit zbierku online prostredníctvom stránky www.unicef.sk. Škola si založí profil a môže ho ďalej zdielať s partnermi, študentami, priateľmi a osloviť tak väčší okruh ľudí.

Len riadne registrované školy a jej poverený zástupcovia budú mať možnosť vyberať príspevky, ktoré potom UNICEF pošle na Ukrajinu.

najlepších kategórií