Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

VEĽKÉ KRABICE VS. MALÉ KRABICE: PRÍRUČKA

3min čítania 10/09/2020

Do veľkých krabíc sa vojde všetko a nemusíme tak riešiť žiadne rozmery, ešte keď ich je na trhu tak veľa. Lenže vďaka nesprávnej veľkosti krabíc musíme využiť viac výplňového materiálu a tiež fixáciu, aby sa tovar behom prepravy nepoškodil. A čomu dávate prednosť vy? Vedeli ste, že správnou veľkosťou krabíc ušetríte? Kartónové krabice sú najbezpečnejším obalom a my si dnes na našom blogu ukážeme rozdiely medzi tými veľkými a malými.

Veľké alebo malé krabice?

Kľúčom k správnemu výberu krabice je odpovedať si na tieto otázky:

  • Aké sú rozmery tovaru?
  • Vlastnosti tovaru (materiál, krehkosť, hmotnosť, počet kusov, rozmanitosť tovaru)
  • Skladovacie a prepravné podmienkyKlopove krabice z petivrstve vlnite lepenky

Čím menší je objem krabice, tým spotrebujeme menej výplňového materiálu. Je však potrebné myslieť aj na spôsob uzatvárania krabíc, či dávať prednosť klasickému zalepeniu lepiacou páskou alebo chceme šetriť čas a zvolíme tak samolepiaci prúžok, ktorý je súčasťou krabice.

 

Veľké krabice: výhody a použitie

eľké krabice sú vhodné k dlhodobému skladovaniu a preprave objemných, ťažkých alebo krehkých produktov. Dôležitým faktorom je nosnosť krabíc a odolnosť. Krabice musia vydržať dlhé cesty a zmeny teploty a vlhkosti bez poškodenia. Za týmto účelom je vhodné zvoliť veľké zosilnené kartónové krabice, ako napríklad:

Malé krabice: výhody a použitie

Hlavnou prednosťou malých lepenkových krabíc je ich rozmanitosť: existuje množstvo rozmerov a druhov krabíc priamo pre účely ich použitia. Obľúbené sú hlavne medzi e-shopmi.

Krabica na archiváciu

Krabice na archiváciu

Napriek tomu, že sa svet digitalizuje a spotreba papieru by sa mala skôr znižovať, je stále potreba nejaké dokumenty uschovať a archivovať.

Tieto úložné „boxy“ sú kartónové krabice, ktoré slúžia k uchovávaniu dôležitých dokumentov a zároveň ich chráni pred prachom, vlhkosťou a pred slnečným žiarením. V závislosti na spôsobe použitia sú k dispozícii rôzne druhy archivačných krabíc:

Poštové krabice

Kartonové krabice

Populárny druhy krabíc, vhodný pred zasielanie kozmetiky, bižutérie, textilu a ďalších produktov. Dostupnosť formátov je v tomto prípade obrovská, od obalov na knihy až po krabice s fixačnou fóliou.

Medzi ďalšie populárne poštové obaly patrí:

Tubusy – vhodné pre odosielanie plagátov a dlhých úzkych produktov,

Ploché poštové obaly – pre knihy, katalógy a prípadne aj textil.

Nevyhadzujte peniaze za zbytočnú výplň

Klopové krabice z petivrstvej lepenky

Prázdny priestor v krabici sa musí vyplniť, aby sa tovar behom prepravy nehýbal a nedošlo tak k jeho poškodeniu. Štúdie ukázali, že mnoho balíkov obsahuje až 40% práz

dneho priestoru v krabiciach. Ako tomu zabrániť? S krabicami s nastaviteľnou výškou

veľmi jednoducho. Vďaka drážkam po stranách sa po narezaní upraví výška krabice presne podľa

vašej potreby.

najlepších kategórií