Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

Krabice – aké rozmery je možné používať pri zásielkách?

2min čítania 23/08/2022

Prijímanie a zasielanie balíkov je súčasťou nášho života, hlavne v dobách rozširovania e-shopov a online objednávok. Viete však aké sú vhodné typy a rozmery krabíc, používaných pri zásielkách? Mimoriadne obľúbeným a pohodlným spôsobom posielania a prijímania balíkov je napr. Zásielkovňa/Packeta. Kľúčovou otázkou však je, akú krabicu použiť, aby spĺňala vhodné parametre zásielok. Zásielky môžeme vo všeobecnosti rozdeliť na 2 skupiny: štandardné a nadrozmerné.

Štandardné zásielky

Štandardné zásielky by mali spĺňať nasledovné parametre:

  • maximálna hmotnosť – 5 kg
  • maximálny rozmer jednej strany zásielky – 70 cm
  • maximálny súčet rozmerov všetkých troch strán (výška, šírka, hĺbka) zásielky – 120 cm (napr. zásielka s rozmermi 50×40×30 cm)
  • minimálne rozmery zásielky: 10×7×1 cm

Nadrozmerné zásielky

  • hmotnosť od 5,1 do maximálne 10 kg
  • maximálny rozmer jednej strany zásielky 70 – 120 cm
  • maximálny súčet rozmerov všetkých troch strán 120 – 150 cm

kartóny pre balíkové stroje

Od rozmerov krabice a hmotnosti zásielky sa samozrejme následne odvíja aj jej cena. Odporúčame preto používať čo najprimeranejšie krabice v závisloti od veľkosti a hmotnosti zasielaného tovaru. U nás v RAJA si môžete vybrať z ponuky viac ako 550 možných rozmerov krabíc. Nezabudnite taktiež vyplniť prázdny priestor v krabici vhodnou výplňou a ochrániť tak váš tovar. Nakoniec je potrebné zásielku už len správne zalepiť, použiť správny prepravný štítok, prípadne vhodnú etiketu potrebnú na prepravu a manipuláciu s tovarom.

Pozrite sa na rajapack.sk a vyberte si tie správne produkty, ktoré obalia, ochránia a zaistia úspešné doručenie vášho tovaru.

najlepších kategórií