Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

Aké sú obaly z vlnitej lepenky? Univerzálne, flexibilné a šetrné k životnému prostrediu

3min čítania 24/05/2023

Vlnitá lepenka

 

Vlnitá alebo papierová lepenka je základným materiálom na výrobu krabíc a iných kartónových riešení – od preložek cez výplňový materiál až po kartónové obálky.

Ide o univerzálny, flexibilný a ekologický materiál, ktorý chráni širokú škálu výrobkov počas prepravy a skladovania. Okrem toho má vynikajúci pomer cena/výkon.

Krabice z lepenky

Papierová lepenka – kráľovná obalových materiálov

Papierová lepenka sa vyrába zlepením niekoľkých vrstiev plochého a vlnitého papiera v špeciálnom zvlňovacom stroji. Stroj pod tlakom tvaruje papier, nanáša lepidlo na hornú časť vlny a pomocou prítlačných valcov lepí na vlnu krycí papier.

Výrobky z vlnitej lepenky slúžia ako vysoko odolný, ekologický a ekonomicky výhodný obalový materiál. Je 100 % recyklovateľná a má všestranné využitie vrátane ochrany krehkého tovaru, nápojov a potravín.

Viete, že…

Ak ovocie a zeleninu zabalíte do vlnitej lepenky, vydržia čerstvé až o 3 dni dlhšie. Okrem toho pri jednorazovom použití obalu odpadá umývanie a spätná preprava, čo pomáha znižovať produkciu CO2 a šetriť náklady.

Prehľad obalov z vlnitej lepenky

V e-shope RAJA nájdete všetky výrobky z vlnitej lepenky. Či už potrebujete skladovať, prepravovať alebo prezentovať akýkoľvek druh výrobkov a tovaru, ponúkneme vám optimálne riešenie.

Krabice z vlnitej lepenky

Lepenkové krabice sú najobľúbenejším obalovým materiálom. Používajú sa na prepravu tovaru, poštové účely, balenie, skladovanie aj archiváciu. Medzi najpoužívanejšie patria klopové krabice. Ponúkajú neobmedzené rozmerové možnosti a rôzne farebné prevedenia. Vrátane možnosti reklamnej potlače.

Klopová krabica 3VVL

Preložky

Kartónové preložky sa používajú na ochranu výrobkov, materiálov a povrchov pred mechanickým poškodením. Používajú sa na prekladanie krehkého tovaru alebo ako výplň balíkov či izolácia. Prakticky oddeľujú tovar v krabici aj na palete.

Kartónové preložky

Obálky

Ekologickejšou alternatívou klasických bublinkových obálok sú čoraz obľúbenejšie kartónové obálky s praktickým uzáverom, ktoré spoľahlivo chránia tlačené materiály aj drobný tovar.

Kartónové obálky

Základné druhy kartónu

Typ, vlastnosti a primárne použitie lepenky alebo kartónu sa určujú podľa počtu vrstiev papiera, z ktorých je vyrobená. Čím viac vrstiev, tým väčšia pevnosť a trvanlivosť.

  • Dvojvrstvová lepenka (2VVL) sa používa na prekladanie a balenie tovaru.
  • Trojvrstvová (3VVL) je ideálna na výrobu obálok a krabíc pre menšie a ľahšie výrobky.
  • Päťvrstvová (5VVL) sa používa na výrobu väčšiny veľkých krabíc a krabíc s veľkou nosnosťou.
  • Sedemvrstvová (7VVL) je vhodná na výrobu extrémne pevných a odolných krabíc pre priemysel a export.
najlepších kategórií