Aké produkty si zvoliť pre vybavenie skladu?

4 min čítania 15 augusta 2023

Vybavenie skladu

Pri správe skladu sú pre jeho bezproblémovú prevádzku kľúčové tieto faktory: vhodné vybavenie, správna organizácia a efektívne využívanie priestoru.

V tomto príspevku sa spoločne pozrieme na to, aké základné vybavenie si vybrať, aby ste mohli maximalizovať efektivitu svojho skladu. Od skladovacích boxov a regálov až po manipulačné zariadenia – tieto položky vám pomôžu zefektívniť skladové operácie a maximalizovať produktivitu.

Úložné zásobníky, kontajnery a prepravky

Usporiadanie menších položiek alebo voľne ložených zásob je jednoduchšie pomocou skladovacích boxov, kontajnerov a prepraviek. Tieto položky pomáhajú efektívne triediť a skladovať tovar.

Pre najmenší tovar si môžete vybrať plastové regálové zásobníky, ekologickou alternatívou sú regálové zásobníky z lepenky. Tieto zásobníky sa môžu využiť aj v dielňach apod.

Skladací regálový zásobník z lepenky

Boxy a kontajnery s krytom alebo vekom sú ideálne na prepravu alebo skladovanie tovaru. Europrepravky sú ideálne na paletizáciu a stohovanie.

Regály

Regály sú základom každého dobre organizovaného skladu. Poskytujú vertikálny skladovací priestor a pomáhajú optimalizovať dostupnú plochu. Priemyselné regály sú robustné a zvládajú veľké zaťaženie, takže sú ideálne na skladovanie najrôznejších výrobkov. Regály môžu byť vhodné aj na vybavenie dielní alebo archívov.

Oceľový univerzálny regál

Manipulačná technika

Správne vybavenie na manipuláciu s materiálom je dôležité pre zefektívnenie skladových operácií. Medzi bežné nástroje používané na nakladanie, vykladanie a prepravu tovaru v sklade patria vysokozdvižné vozíky, paletové vozíky, prepravné vozíky a rudly. Výber správneho zariadenia na základe špecifických požiadaviek, nosnosti a manévrovateľnosti výrazne zvýši efektivitu a zníži fyzickú záťaž pracovníkov.

Ľahký plošinový vozík

Baliace a pracovné stoly

Baliace a pracovné stoly sú ďalším nenahraditeľným zariadením v sklade, ktoré vám pomôže zefektívniť procesy a ušetriť čas. Kompaktná pracovná stanica zaberá málo miesta a zároveň vám umožní vykonávať všetky úlohy spojené s prípravou zásielok.

Nezabudnite na svojich zamestnancov! Ergonómia je jedným z najdôležitejších kritérií pri výbere pracovných stolov. Je dôležité, aby bolo balenie pre obsluhu bezprostredne prístupné. To znamená, že všetky pracovné nástroje sú ľahko prístupné s minimom zbytočných pohybov.

Modulárny stôl

Váhy

Na vychystávanie balíkov zo skladu je nepostradateľná aj váha. V závislosti od účelu a potrieb si môžete vybrať z rôznych váh, od najpresnejších laboratórnych váh, cez stolové váhy až po priemyselné a paletové váhy.

Multifunkčná priemyselná váha

Nože

Pri balení balíkov sa budú dozaista hodiť aj nože. Môžete si vybrať z rôznych typov, ako sú kancelárske, priemyselné alebo bezpečnostné nože. Výhodou kancelárskych nožov je ich ľahkosť a praktickosť, ideálne na presné rezy. Priemyselné nože sa dajú použiť na intenzívnu prácu. Ak hľadáte nôž na bezpečnú manipuláciu, siahnite po bezpečnostnom noži, pri ktorom je výmena čepele veľmi jednoduchá. Pri výbere noža sa môžete rozhodnúť aj podľa typu čepele. Môžete si vybrať nôž s odlamovacou čepeľou alebo nôž s lichobežníkovou čepeľou.

Orezávač na krabice

Etikety

Pre rýchlu orientáciu v sklade je zásadne dôležité mať všetko starostlivo a prehľadne označené. Ak je všetko jasne označené, zvyšuje sa rýchlosť vychystávania a predchádza sa zbytočným zdržaniam spôsobeným hľadaním neoznačených výrobkov. Na prehľadné označovanie priamo na kovových regáloch môžete použiť napríklad magnetické etikety alebo môžete využiť výmenné štítky, do ktorých sa etiketa jednoducho vloží.

Magnetické etikety predstrihané

Na vytvorenie dobre organizovaného skladu je dôležité mať správne vybavenie. Každý prvok zohráva svoju úlohu – od regálov, ktoré poskytujú úložný priestor, až po štítky, ktoré zabezpečujú rýchlejšiu orientáciu v sklade. Investíciou do týchto základných prvkov môžete premeniť svoj sklad na produktívne a organizované prostredie, čo v konečnom dôsledku povedie k väčšej spokojnosti zákazníkov a obchodnému úspechu.

najlepších kategórií