Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

Kedy uprednostniť na uskladnenie tovaru plastové boxy namiesto krabíc?

3min čítania 18/04/2023

Pri skladovaní širokého sortimentu tovaru existuje mnoho situácií a okolností, keď sa jednoznačne oplatí uprednostniť plastové boxy pred kartónovými krabicami. Zistite, kedy siahnuť po praktickom plastovom obale, ktorý si v konkrétnych podmienkach poradí s vlhkosťou, škodcami a krehkým tovarom efektívnejšie ako kartón.

Nie je vo vašich silách zabezpečiť ideálne podmienky skladovania, napríklad sucho alebo bezpečnosť pred hlodavcami? Potrebujete skladovať krehké predmety alebo suroviny bez rizika poškodenia? Stačí si vybrať vhodné plastové boxy.

Nedovoľte vlhkému prostrediu zvíťaziť

Ak sú skladovacie priestory vystavené zvýšenej vlhkosti, či už ide o nevyhrievané/nevykurované priestory (garáže, podzemné priestory, sklepy, haly) alebo priestory so zvýšenou vzdušnou vlhkosťou (stravovacie zariadenia, potravinárske prevádzky), použite plastové boxy. V rámci súboja v mene izolácie proti vlhkosti sú jasným víťazom nad kartónovými krabicami.

Prepravné kontajnery s farebným krytom

Môžete si vybrať z mnohých typov boxov rôznych rozmerov s ohľadom na konkrétny tovar. Či už siahnete po stohovateľných euro prepravkách, priehľadných univerzálnych boxoch s vekom, regálových zásobníkoch alebo plastových prepravkách s mriežkou, budete mať všetko potrebné na suchom mieste.

Priehľadné univerzálne boxy

Krehký tovar v bezpečí

Skladujete sklo, porcelán, elektroniku, dekorácie alebo iný tovar náchylný na poškodenie? Boxy vyrobené z odolného plastu vám spoľahlivo pomôžu zaistiť ich bezpečnosť a trvanlivosť.

Navyše vám umožní maximálne využiť priestor bez rizika poškodenia uložených predmetov, pretože ich môžete ľahko a prakticky stohovať bez obáv z deformácie obalu, ku ktorej môže dôjsť pri kartónových krabiciach – najmä ak je obsah ťažší.

Myši a iní škodcovia nemajú šancu

Ak potrebujete ochrániť tovar (textil, potravinové suroviny, papierové výrobky, elektronické súčiastky atď.) pred neželanými návštevníkmi v podobe hlodavcov alebo molí, odporúčame použiť plastové boxy s vekom. Sú oveľa odolnejšie voči prehryznutiu alebo prieniku hmyzom ako kartónové krabice. Okrem toho eliminujú kontamináciu boxov aj tovaru plesňami a hubami.

Europrepravka

Sťahovanie

Ak potrebujete na krátky čas uskladniť oblečenie, knihy, kuchynské potreby a iné vybavenie domácnosti alebo firmy a ak ste si istí vhodnými skladovacími podmienkami (sucho, bez výskytu škodcov…), osvedčia sa vám tradičné, cenovo výhodné krabice na sťahovanie.

  • Výhodou kartónových krabíc je ich priaznivá cena, nízka hmotnosť a široká škála rozmerov (od malých krabíc na elektroniku až po veľké šatníkové boxy). Sú tiež ľahko rozložiteľné a recyklovateľné.
  • Plastové boxy sú obzvlášť užitočné na dlhodobé skladovanie v menej ideálnych podmienkach a chránia krehké a cennejšie predmety. Majú dlhú životnosť, ľahko sa čistia a môžu sa používať opakovane počas dlhého obdobia. A to nielen v súvislosti so sťahovaním.
najlepších kategórií