NA ČO SA POUŽÍVAJÚ ANTISTATICKÉ BUBLINKOVÉ VRECKÁ?

4 min čítania 09 augusta 2022

Na čo sa používajú antistatické bublinkové sáčky?

Výrobcovia elektronických zariadení a majitelia obchodov s elektronikou by mali svoje sklady určite zásobiť bublinkovými sáčkami a sáčkami ESD. Vďaka nim bude tovar počas prepravy v bezpečí a dostane sa k príjemcovi v perfektnom stave.

Sáčky ESD sú profesionálnym názvom pre antistatické bublinkové sáčky. Vyznačujú sa špecifickými vlastnosťami bublinkových sáčkov a antistatickej fólie.

Bublinkové sáčky

Bublinková fólia sa často používa na ochranu krehkého alebo ľahko poškoditeľného tovaru počas prepravy. Väčšina zásielok je okrem kartónovej krabice alebo obálky zabalená aj do bublinkovej fólie alebo vložená do bublinkového sačku alebo tašky. Bublinková fólia sa používa aj na vyplnenie prázdneho priestoru v obale a potom sa používa ako výplň balíkov.

Naše bublinkové vrecko

Táto fólia je vyrobená z polyetylénu – na jednej strane je plochá a na druhej strane pokrytá bublinkami naplnenými vzduchom. Tieto bubliny majú tlmiace vlastnosti. Čím väčšie sú bubliny, tým väčšie je tlmenie. Týmto spôsobom chránia tovar pred rozbitím, poškriabaním a pred nárazmi (mechanickým poškodením). Bublinkové sáčky chránia tovar aj pred vlhkosťou a mrazom, pretože bublinková fólia má aj izolačné vlastnosti. Môže sa použiť aj na ochranu predmetov s ostrými hranami, pretože je veľmi pevná a ťažko sa trhá.

Bublinková fólia a výrobky z nej, ako sú napr. vrecia alebo bublinkové tašky, sa bežne používajú na prepravu najrôznejšieho tovaru. Jej ochranné vlastnosti nemožno podceňovať. Samozrejme, existujú alternatívne, ekologickejšie produkty na zabezpečenie zásielok, vyrobené z prírodných surovín, ale bublinková fólia je stále neprekonateľná. Keďže je pevná a môže sa používať opakovane, možno ju považovať za ekologickú, aj keď v menšej miere. Mnohí ľudia a spoločnosti opätovne používajú bublinkovú fóliu.

Čo sú to ESD sáčky?

Jedným z typov bublinkovej fólie je antistatická fólia (inak známa ako lepiaca fólia). Má antistatickú prísadu – rozptyľuje a tieni. Chráni tovar nielen pred poškodením, ale aj pred elektrostatickými výbojmi, ktoré môžu byť pre elektroniku veľmi nebezpečné. Je preto ideálna na ochranu elektronických zariadení. Okrem toho chráni pred prachom a nečistotami, ktoré sú v prípade takýchto zariadení rovnako nežiaduce.

Antistatická bublinková fólia v rolke

Antistatická fólia, z ktorej sú vyrobené sáčky ESD, má ružovú farbu, aby sa odlíšila od štandardnej bielej verzie bez tejto ochrany. Dokonale priľne k baleným predmetom a je pružná a pevná. Má lepšie vlastnosti ako polystyrén alebo kartón, ktoré sú tuhé, a preto menej ochranné. Zabraňuje hromadeniu statickej elektriny na zariadeniach. Elektronické zariadenia zabalené v ESD sáčkoch sa počas prepravy určite nepoškodia.

Používanie antistatických sáčkov – na aký druh podnikania ich potrebujete?

ESD sáčky a antistatické fólie sa používajú na ochranu elektronických zariadení a prístrojov počas prepravy, ako sú televízory, počítače, audio zariadenia, elektronické príslušenstvo, ako aj CD a DVD. Dodávajú sa v nich aj elektronické komponenty. Chránia tovar pred výbojmi a elektrickým poškodením.

antistatický bublinkový sáčok 1antistatický bublinkový sáčok 2

Sú nepostrádateľným vybavením baliacich staníc v sklade každého internetového obchodu s elektronikou a spoločností vyrábajúcich takéto zariadenia.

Treba poznamenať, že ESD sáčky sú tiež veľmi trvanlivé a odolné, poskytujú tlmenie a ochranu pred mechanickým poškodením, sú pohodlné na používanie a lacné. V situácii, keď je potrebné znížiť náklady na prepravu, sa oplatí venovať im pozornosť. Sú lacné a vďaka ich použitiu nie je potrebná dodatočná ochrana balíka, a keďže sú ľahké, hmotnosť balíka sa po ich použití nezvýši. Navyše sú opakovane použiteľné, čo dokonale zapadá do trendu starostlivosti o životné prostredie a používania opakovane použiteľných ekologických obalov. Môžu sa používať aj na skladovanie výrobkov, ktoré si vyžadujú ochranu počas skladovania. V skutočnosti majú všestranné využitie vďaka tomu, že sú pevné a odolné.

Na našom webe rajapack.sk nájdete široký sortiment fólií a bublinkových sáčkov vrátane tých antistatických.

najlepších kategórií