Ponuka Zatvoriť
rajapack.sk ↗

RAJA tipy na Vianočné balenie

5min čítania 14/12/2022

Vianočné sviatky sú za rohom, a preto vám prinášame rady a tipy ako efektívne, ekologicky a zároveň esteticky zabaliť darčeky. Krabice sú ozdobným obalom, v ktorom sa darčeky prezentujú najelegantnejšie, najmä ak je krabica prispôsobená konkrétnemu darčeku. Čo sa dá zabaliť do darčekových krabíc? Aké ďalšie typy obalov sa oplatí použiť?

Výber dekoratívnych obalov je naozaj široký, takže sa nemusíte obmedzovať na balenie všetkých darčekov do dekoratívnych papierových vreciek. K dispozícii sú aj iné možnosti. Tu je prehľad typov darčekových obalov a spôsobov ich použitia.

Typy dekoratívnych kartónových obalov

V RAJA sú k dispozícii tieto typy dekoratívnych obalov:

Ozdobné baliace príslušenstvo

Treba si uvedomiť, že samotný darček a obal nie sú všetko. Veľmi dôležité pre dokonalý efekt je tiež použitie rôznych doplnkov na zdobenie darčekov. Takéto príslušenstvo je k dispozícii aj v spoločnosti RAJA. A medzi ne patria také doplnky, ako sú ozdobné stuhy a stužky, mašle, prívesky a štítky. Ozdobná krabica ovinutá stuhou alebo páskou vyzerá ešte lepšie. Niekedy je tiež dobré použiť dekoratívnu výplň na zabalenie darčeka alebo jeho vloženie do krabice – napríklad ak je darček jemný a krehký alebo ak chce jednoducho pekne vyzerať. Potom je dobré použiť hodvábny papier alebo ekologickú dekoračnú výplň SizzlePak.

Používanie jednotlivých darčekových krabíc

Dekoratívne krabice majú široké spektrum použitia. Dajú sa použiť na balenie menších aj väčších darčekov, pričom ich veľkosť zodpovedá obsahu. Darčekové krabice sú univerzálne a hodia sa v mnohých situáciách. Ich výhodou je, že sa neskôr môžu použiť ako skladovacie boxy a tiež ako nádoby na dekoratívnu prezentáciu výrobkov, napr. v obchode. Dekoratívne krabice sa vyrábajú v mnohých veľkostiach, tvaroch a farbách. Môžete si vybrať taký, ktorý sa hodí na danú príležitosť.

Darčekové krabice s magnetickým uzáverom

Špeciálnym typom kartónových krabíc sú krabice na fľaše. Ako už názov napovedá, používajú sa na elegantné balenie vína, ale aj iných liehovín a nápojov v sklenených fľašiach. K dispozícii sú aj špeciálne obaly na pivo vrátane degustačných balení. Je lepšie darovať alkoholický darček zabalený v ozdobnej krabičke ako v obyčajnom vrecúšku.

Kufrík na fľaše

Papierové darčekové tašky sú stále najobľúbenejšie, pretože sú univerzálne – možno do nich zabaliť prakticky akýkoľvek darček (sú k dispozícii aj vo veľkých rozmeroch), sú lacnejšie ako darčekové krabice a navyše darček možno zabaliť jedným pohybom. Zároveň vyzerajú elegantne. Vrecká sú k dispozícii hladké, lesklé, vzorované, s okienkom atď.

Firemné alebo obchodné darčeky môžete zabaliť do darčekových tašiek s potlačou. Je to ďalší spôsob reklamy a navyše príjemca bude vedieť, od ktorého dodávateľa alebo obchodného partnera darček dostal. Takéto tašky sa dajú použiť aj v internetových obchodoch na balenie výrobkov ako darčekov – v mnohých obchodoch si kupujúci môže vybrať túto možnosť.

Farebné tašky z kraftového papiera

Drobné predmety, ako sú šperky alebo doplnky, môžete zabaliť napríklad do elegantných vreciek z organzy. Obdarovaný do nich môže darček uložiť alebo ich použiť na niečo iné.

Dekoratívny papier sa tiež používa pomerne často – možno nie tak často ako tašky, ale bežne, najmä na balenie darčekov pravidelných tvarov (napr. kníh, kozmetických súprav a všetkých predmetov, ktoré sú zabalené v krabičkách od výrobcu). Papier môže byť obyčajný alebo so vzormi.

Darčeky zabalené v lesklom dárkovom papieri

Priehľadnú alebo farebnú celofánovú fóliu môžete použiť na balenie darčekov, ktoré vyzerajú pekne (napr. kozmetika, lahôdky, sladkosti, čaje, káva atď.).

Na druhej strane, hodvábny papier sa môže použiť na krehké a ľahké predmety. Často sa používa na balenie oblečenia, spodnej bielizne a doplnkov.

Ak má byť darček napriek obalu viditeľný, používajú sa ozdobné plastové vrecká.

Výber dekoratívnych obalov je naozaj veľký a výber toho správneho závisí od preferencií človeka, ale aj od typu darčeka, jeho tvaru, veľkosti a hmotnosti, ako aj od príležitosti, pri ktorej sa má darček darovať. Všetky tieto ozdobné obaly a mnoho ďalšieho, ako aj všetky ostatné obalové materiály nájdete v obchode RAJA.

Tak čo vyhovuje vám a aký spôsob balenia darčekov si vyberiete?

najlepších kategórií